Головна сторінка
Головна сторінка Головна сторінка Мапа сайту Мапа сайту
Головна сторінка Статистична інформація Експрес-випуски Публікації Юним громадянам Всеукраїнський перепис населення Конкурс на заміщення вакантних посад Для респондентів Для громадськості Анкетні опитування
Новини
Про Головне управління
Діяльність Головного управління
Нормативно-правова база
Соціально-економічне становище регіону
Метаописи державних статистичних спостережень
Методологія та класифікатори
Звітна документація
Електронна звітність
Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)
Здійснення реформ в Україні
Корисна інформація
Дошка об'яв
Мапа сайту
Пошук
Зворотній зв'язок
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
«Урядова «гаряча лінія»
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Національне агенство з питань запобігання корупції
Київська обласна державна адміністрація
Київська обласна рада


Пошук на сайті:
Розширений пошук
Головна > Статистична інформація > Сільське, лісове та рибне господарство > Сільське господарство > Методологічні пояснення
Версія для друку Передати по пошті

Методологічні пояснення

Виробництво (валовий збір) сільськогосподарських культур – загальний розмір продукції, зібраної з основних, повторних, міжрядних посівів, у натуральному вираженні. Виробництво зернових і зернобобових культур, насіння соняшнику в період збирання врожаю наведено в початково оприбуткованій (фізичній) масі (масі сільськогосподарських культур після збирання), за рік у цілому – у масі після доробки (початково оприбуткована маса сільськогосподарських культур за виключенням невикористаних відходів (втрат післязбиральної обробки: очистка від часток бур’янів та соломи, лушпайок та інших домішок) і втрат при сушінні (доведення зерна до базисних кондицій)).

Виробництво (валовий збір) плодоягідних культур, винограду – загальний розмір продукції, яка зібрана з багаторічних насаджень, незалежно від їх віку, у натуральному вираженні.

Виробництво (валовий надій) молока – загальний обсяг фактично надоєного молока від корів усіх порід, буйволиць, овець і кіз, кобил, інших маток сільськогосподарських тварин.

Виробництво м’яса сільськогосподарських тварин – загальна забійна маса (м’ясо, жир-сирець, харчові субпродукти) сільськогосподарських тварин, яка отримана як при реалізації на забій (товарний забій), так і при внутрішньогосподарському забої тварин на м’ясо, незалежно від того, де був проведений забій: безпосередньо на підприємстві чи на бойні.

Виробництво яєць – загальна кількість яєць, які отримані від усіх видів свійської птиці, уключаючи втрачені через бій, псування тощо, а також витрачені для виведення молодняку (інкубація) квочками або в інкубаторі.

Індекс сільськогосподарської продукції відображає рівень змін фізичного обсягувиробництва продукції сільського господарства, виробленого за періоди, що обрані для порівняння.

Кількість сільськогосподарських тварин – показник, що характеризує наявність сільськогосподарських тварин певного виду (загальну або за статевовіковими групами) станом на звітну дату.

Обсяг унесених добрив – маса мінеральних, органічних добрив, які внесені в ґрунт для поліпшення умов живлення і підвищення врожайності сільськогосподарських культур. Обсяг унесених мінеральних добрив наведено у перерахунку на 100% поживних речовин, обсяг унесених органічних добрив – у натуральному вираженні.

Обсяг застосованих пестицидів – маса застосованих пестицидів для захисту сільськогосподарських культур від шкідливих організмів. Обсяг застосованих пестицидів наведено в активній речовині.

Площа насаджень культур плодових та ягідних (загальна) – площа відокремлених садів (зерняткових, кісточкових, горіхоплідних) та ягідників, а також площа під деревами і кущами, які ростуть окремо, незалежно від віку насаджень.

Площа, оброблена добривами, пестицидами – площа, на якій були внесені добрива (мінеральні, органічні), застосовані пестициди під урожай сільськогосподарських культур звітного року.

Реалізація сільськогосподарських тварин на забій – сума живої маси сільськогосподарських тварин, які були реалізовані на забій (товарний забій) та/або забиті на м’ясо на своєму підприємстві (внутрішньогосподарський забій), незалежно від того, де був проведений забій: безпосередньо на підприємстві чи на бойні, та приросту живої маси сільськогосподарських тварин на відгодівлі, нагулі та дорощуванні, який одержаний відгодівельними підприємствами та скотобазами переробних підприємств від куплених тварин.

Середня ціна реалізованої продукції сільського господарства підприємствами – це вартість одиниці реалізованої підприємствами власно виробленої продукції наростаючим підсумком з початку року з урахуванням її якості, але без урахування транспортних, експедиційних та накладних витрат, податку на додану вартість, дотацій.

Уточнена посівна площа сільськогосподарських культур – площа, яка була фактично зайнята під посівами сільськогосподарських культур навесні (площа посівів озимих культур, що збереглися, та площа ярих культур),  з урахуванням посівів пізніх культур під урожай поточного року (літні посадки), а також змін у господарському використанні посівів (перехід посівів із груп одного виробничого напряму до інших, наприклад, на зерно, зелений корм, сіно тощо).

Урожайність сільськогосподарських культур – середній розмір певної продукції рослинництва з одиниці фактично зібраної площі цієї культури, який обчислено як співвідношення валового збору з основних, повторних і міжрядних посівів та фактично зібраної площі цієї культури (для багаторічних насаджень – як співвідношення валового збору з усієї площі насаджень та площі культури у плодоносному віці).

Унесення добрив, пестицидів на 1 га площі сільськогосподарської культури – середній показник, що характеризує обсяг унесених у ґрунт добрив (мінеральних, органічних) і застосованих пестицидів на одиницю посівної уточненої/обробленої площі. Він розрахований як співвідношення загального обсягу внесених добрив/застосованих пестицидів під відповідну сільськогосподарську культуру до посівної уточненої/обробленої площі цієї культури.

Частка площі, обробленої добривами, пестицидами– співвідношення площі, на якій були внесені добрива/застосовані пестициди, до уточненої посівної площі певної сільськогосподарської культури (у відсотках).

Copyright 2006-2021 © Головне управління статистики у Київській області