Головна сторінка
Головна сторінка Головна сторінка Мапа сайту Мапа сайту
Головна сторінка Статистична інформація Експрес-випуски Публікації Юним громадянам Всеукраїнський перепис населення Конкурс на заміщення вакантних посад Для респондентів Для громадськості Анкетні опитування
Новини
Про Головне управління
Діяльність Головного управління
Нормативно-правова база
Соціально-економічне становище регіону
Метаописи державних статистичних спостережень
Методологія та класифікатори
Звітна документація
Електронна звітність
Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)
Здійснення реформ в Україні
Корисна інформація
Дошка об'яв
Мапа сайту
Пошук
Зворотній зв'язок
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
«Урядова «гаряча лінія»
Цілодобова "гаряча лінія" з питань координації евакуації
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Національне агенство з питань запобігання корупції
Київська обласна державна адміністрація
Київська обласна рада


Пошук на сайті:
Розширений пошук
Головна > Діяльність Головного управління > Запобігання проявам корупції > Звіт про проведену роботу щодо запобігання та протидії корупції в Головному управлінні статистики у Київській області за 2020 рік
Версія для друку Передати по пошті

Звіт про проведену роботу щодо запобігання та протидії корупції
в Головному управлінні статистики у Київській області за 2020 рік

На виконання Закону України «Про запобігання корупції», нормативно-правових актів з питань запобігання і протидії корупції, Плану заходів на 2020 рік, Головним управлінням статистики у Київській області (далі – Головне управління статистики) постійно вживаються заходи з питань запобігання, виявлення та протидії проявам корупції.

Корупційних ризиків, зокрема: конфлікт інтересів, недоброчесність державних службовців, безконтрольність з боку керівництва, наявність дискреційних повноважень за напрямками діяльності Головного управління статистики у звітному періоді не виявлено.

Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції  Головного управління статистики – Захарченко К. В. (далі – головний спеціаліст) здійснено організаційні заходи щодо забезпечення подання державними службовцями Головного управління статистики декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік. З метою надання методичної допомоги суб’єтам декларування з питань заповнення та своєчасного подання електронних декларацій за минулий рік головним спеціалістом підготовлено та направлено структурним підрозділам Головного управління статистики Рекомендації щодо заповнення електронних декларацій за 2019 рік (Вих. № 21-08/291-20 від 10.02.2020).

За результатами проведеної перевірки своєчасності подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в Головному управлінні статистики встановлено наступні факти:

1) несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме електронної декларації за 2019 рік – 0;

2) несвоєчасне подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме електронної декларації за 2019 рік – 0;

3) неподання декларації особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме електронної декларації за 2019 рік – 2.

Про встановлені факти головним спеціалістом, відповідно до частини другої статті 49 Закону України «Про запобігання корупції», були надіслані повідомлення до Національного агенства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК).

В Головному управлінні статистики постійно проводиться роз’яснювальна робота серед державних службовців щодо необхідності повідомлення НАЗК про суттєві зміни у майновому стані та про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, а також інформування осіб, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, щодо подання е-декларацій за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

З метою виявлення чинників, що сприяють чи можуть сприяти вчиненню корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень та вжиття відповідних заходів у разі їх виявлення, ретельно розглядаються усі проекти наказів організаційно-розпорядчого характеру, що розробляються в Головному управлінні статистики та погоджуються (візуються) головним спеціалістом.

У 2020 році в наказах організаційно-розпорядчого характеру, що видані Головним управлінням статистики, чинників, які сприяли чи могли сприяти вчиненню корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень – не виявлено.

Порушень вимог антикорупційного законодавства та спеціальних обмежень для державних службовців за звітний період зафіксовано не було. Службові розслідування (перевірки), з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного порушення або невиконанню вимог антикорупційного законодавства, не проводились.  

Проведено роз’яснювальну роботу серед працівників Головного управління статистики щодо додержання антикорупційного законодавства, нормативно-правових актів з питань державної служби, запобігання корупційним діянням та іншим правопорушенням, пов’язаних з корупцією, у т.ч. вжиті заходи для підвищення рівня знань з питань протидії корупції серед державних службовців. Зокрема, головним спеціалістом підготовлено та направлено структурним підрозділам Головного управління статистики Рекомендації щодо змін до антикорупційного законодавства (Вих. № 22-08/2606-20 від 28.09.2020).

У Головному управлінні статистики постійно проводиться методично-роз’яснювальна робота, яка полягає в наступному:

- надання консультативної допомоги працівникам структурних підрозділів Головного управління статистики з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства;

- проведення системних заходів профілактично-роз’яснювального характеру з державними службовцями, які спрямовані на формування сталого усвідомлення неприпустимості вчинення корупційних правопорушень, підвищення особистої відповідальності, суворе додержання законів, недопущення використання державними службовцями своїх повноважень у корисних цілях.

З метою підвищення ефективності роботи Головного управління статистики у сфері запобігання та протидії корупції, профілактики та попередження причин і умов, які сприяють її проявам в органах державної статистики та згідно наказу Головного управління статистики у Київській області від 01.03.2016 року № 19 продовжує функціонувати щомісячна пряма телефонна лінія на тему "Боротьба з корупцією" за участю головного спеціаліста (другий четвер місяця з 15.00 години до 17.00 години за телефоном (044) 482-06-98). Крім того, наказом Головного управління статистики у Київській області від 11.01.2019 № 04 затверджено Порядок організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, у Головному управлінні статистики у Київській області.

Звернень від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування і громадян щодо фактів корупції за 2020 рік на адресу Головного управління статистики не надходило.

Головним спеціалістом, відповідно до Плану заходів на 2020 рік, щоквартально надсилалася інформація головному спеціалісту з питань запобігання та виявлення корупції Держстату щодо показників роботи з питань запобігання та виявлення корупції.

Порушень вимог антикорупційного законодавства та спеціальних обмежень для державних службовців не зафіксовано, службові розслідування (перевірки) з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного порушення, або невиконання вимог антикорупційного законодавства не проводились.

У Головному управлінні статистики приділяється особлива увага контролю за дотриманням вимог антикорупційного законодавства та запобігання проявам корупції, надається всебічна допомога щодо застосування норм антикорупційного законодавства.

 

Copyright 2006-2024 © Головне управління статистики у Київській області